Unfortunately your browser cannot view our site.

Malesef tarayıcınız sitemizi görüntüleyememektedir.

Please update it to a newer version.

Lütfen tarayıcınızı güncelleyiniz.

Sign of the City Awards 2015, En İyi Konut Ödülü Tomtom Gardens'a...

Türk gayrimenkul sektörüne ve geleceğe değer katan markaların katıldığı, sektörü uluslararası normlara taşımak ve en iyiye teşvik etmek amacıyla düzenlenen Sign of the City Awards 2015, En İyi Konut Projeleri kategorisi, En İyi Konut Ödülü Tomtom Gardens’a verildi.

4 Kasım 2015 tarihinde gerçekleşen Ödül Töreni'nde Tomtom Gardens, sektörün uzmanları ve önde gelen isimlerinden oluşan jüri tarafından "En İyi Konut, Devam Eden Proje" ödülüne layık görüldü.

0

Pera'nın asaleti, gerçek dokusuyla
yeniden yaşanıyor...

FARE TEKERLİĞİNİ VE KLAVYE TUŞLARINI KULLANARAK SİTEYİ GEZEBİLİRSİNİZ.

TOMTOM GARDENS

TOMTOM'DA ÖZ

TARİHİNDEKİ GÖRKEMİ
YENİDEN YAŞATAN ÖRNEK BİR
YENİLEME PROJESİ

Tomtom Gardens, Tomtom Kaptan Sokak’da, Beyoğlu’nun tam ortasında, gizli bahçelerin, avluların etrafında orijinal tarihi görüntü ve dokusuna uygun olarak yenilenmekte olan cepheleriyle, dönem mimarisinin taş, ahşap ve ferforje ile uyumunu yansıtan bir yaşam alanı projesi… Binaların isimlerinden de anlaşılacağı üzere (Ecole Yougoslave, Şakir Efendi, Şükrü Efendi, Azarian, Baltazzi, Italia ve Dakar Apartmanları) Tomtom Gardens, tarihten bir kesiti aynı görkemi ile tekrar hayata geçirmek üzere kurgulandı.

Bünyesinde konutlar, ofisler ve dükkanları barındıran ve dört etaptan oluşan Tomtom Gardens, İstanbul’un görkemli ve asil dönemini yansıtacak, İstanbul’a yakışır, örnek bir yenileme projesi…

Tomtom Gardens konsolosluklarla çevrili son derece nezih ve ferah bir bölgede, İstiklal Caddesi, Karaköy ve Çukurcuma’ya birkaç dakikalık yürüme mesafesindeki 17 binadan oluşuyor. Proje tamamlandığında, 120’nin üzerinde konut ve ofis, 25’den fazla mağaza, sanat galerisi, restoran ve kafe hayat bulacak.

1+1’den penthouse'a farklı büyüklüklerde konutların yer aldığı projede, ilk etaptaki üç binada yaşam başladı. Tomtom Gardens’ın yerleşim birimlerinin ikinci ve üçüncü etaplarını oluşturan; Baltazzi, Azarian, Italia ve Dakar Apartmanları’nın da içinde bulunduğu dört bina yakın zamanda seçkin bir yaşama yeniden merhaba diyecek. İtalyan peyzaj mimarisinden esinlenerek düzenlenen avlu, sadece Tomtom Gardens sakinlerinin kullanımına açık.

ECOLE YOUGOSLAVE APARTMANI

Boğazkesen Caddesi’ne cephesi olan ve yine İtalyan peyzaj mimarisinden esinlenerek düzenlenecek bir iç avluya sahip olan Tomtom Kırmızı; ofisleri, seçkin sanat galerileri, tasarımcı butikleri, kafe ve restoranları ile Tomtom Gardens’ın ticari kısmını oluşturuyor.

Ferforje balkonları, yüksek tavanları, ahşap doğramaları ve yemyeşil bir avluya bakan tarihi dokusuyla, görkemli Tomtom Kırmızı, Beyoğlu’na renkli ve yepyeni bir dokunuş getirecek. Projenin, Tomtom Kaptan Camii karşısında yer alan, mimar Han Tümertekin tarafından tasarlanmakta olan dördüncü ve son etabında ise, mağazalar, studio’lardan penthouse’lara kadar farklı özelliklerde konutlar yer alacak.

[]